Felnőtt Válogatott
Férfi

Vb 2015: Kikaptunk az olaszoktól, az 5-8. helyért játszunk

2015. augusztus 4. 14:47

A kazanyi világbajnokság negyeddöntőjében szoros mérkőzésen a rivális nyert, így Benedek Tibor válogatottja nem jutott az elődöntőbe.

Kazahsztán, Dél-Afrika és Argentína a várakozásoknak megfelelően ujjgyakorlat volt a magyar férfiválogatott számára a kazanyi világbajnokságon. Benedek Tibor csapata nem is tudott volna kellőképpen felpörögni a negyedik, sorsdöntő mérkőzésre, ha nem kötött volna le két kétkaput, a görög és a horvát válogatottal.

Ezek sem voltak persze teljes meccsek, mindössze harmincperces közös gyakorlások, de valamennyire tűzbe hozták a játékosokat. És fel is mérhették a mieink, hol járnak, hol tartanak. A meccs napján, délelőtt könnyed edzés volt a programban (hétfőn este nem volt tréning).

Ami az olasz válogatottat illeti: a csoportban kikaptak a görögöktől, az amerikaiaktól, így csupán a harmadik helyen zártak a négyesben és megkapták a második Kanadát, őket aztán 8-2-re verték.

A két válogatott számos alkalommal találkozott a közelmúltban, legutóbb a Vodafone-kupán, ahol a mieink vereséget szenvedtek. Nem úgy Bergamóban, a világliga szuperdöntőjében, ahol mondjuk egyik fél sem lehetett elégedett a végelszámolásnál.

De ezek az eredmények már semmi sem számítanak, mindkét fél fogadkozik, mindkét csapat a továbbjutásra tör.

A magyar válogatott összeállítása:

1 Nagy Viktor, 2 Gór-Nagy Miklós, 3 Madaras Norbert, 4 Erdélyi Balázs, 5 Vámos Márton, 6 Hosnyánszky Norbert, 7 Angyal Dániel, 8 Szivós Márton, 9 Varga Dániel, 10 Varga Dénes, 11 Bedő Krisztián, 12 Hárai Balázs, 13 Decker Attila. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Az olasz válogatott összeállítása:

1 Stefano Tempesti, 2 Francesco Di Fulvio, 3 Alessandro Velotto, 4 Pietro Figlioli, 5 Alex Giorgetti, 6 Andrea Fondelli, 7 Massimo Giacoppo, 8 Nicholas Prescutti, 9 Niccolo Gitto, 10 Stefano Luongo, 11 Matteo Aicardi, 12 Fabio Baraldi, 13 Marco Del Lungo

A mérkőzés magyar idő szerint 19 óra 10 perckor kezdődik, a játékvezetők a román Adrian Alexandrescu és a görög Georgios Stavridis lesznek.

Ami már biztos: az elődöntő egyik ágán horvát-görög összecsapást rendeznek.

Mert a negyeddöntő eddigi két találkozóján:
Horvátország-Montenegró 10-4 (1-0, 3-0, 3-3, 3-1)
Görögország-Ausztrália 7-7 (1-0, 1-3, 3-1, 2-3) - 5 méteresekkel: 5-4

Jönnek a csapatok, bemutatás.

Élő szöveges tudósításunk

1. NEGYED:

A kapunkban Nagy Viktor kezd. Figlioli hozza el a labdát. Gór-Nagyot kiküldik, Figlioli kapufát lő.

Hárainak a bejátszás, Tempesti elviszi a labdát. Kontra az olasz center ellen.

Gorgetti kiáll, Varga Dénes bevágja a fórt - 1-0.

Giacoppo lövését védi Nagy Viktor. Varga Dániel bejátszása nem jó.

Filgioli fölé lő. Varga Dániel is.

Figlioli most kapufát lő. 3.26 van hátra, Benedek Tibor időt kér.

Hosnyánszky lövését blokkolják. Hosnyánszkyt kiállítják, olasz időkérés. Nem jó a megjátszás, a falba tett labda magas.

Hárai "szállít" fórt, Erdélyi Balázs belövi - 2-0.

Varga Dénest szórják ki, Giorgetti lő gólt - 2-1.

Hárairól újabb fór, Madaras lövését blokkolják. Kiegészülnek. Kontra. Angyalt kiállítják, a dudaszó pillanatában Baraldi húzza be a labdát a kapunkba - 2-2. Vége a negyednek.

2. NEGYED:

Erdélyi hozza el a labdát. Kontra. Majd ellenük is.

Kiállítás Hárairól, Varga Dániel bevágja a fórt - 3-2.

Vámost állítják ki, Di Fulvio bepattintja a fórt - 3-3.

Kontra. Di Fulvio lő a szélről, Nagy Viktor véd. Átellenben Varga Dániel lő kapufát.

Madarast állítják ki, Fondelli lövését blokkolja Varga Dániel.

Fór, Varga Dániel lő gólt - 4-3.

Angyalt állítják ki, Giorgetti kapufát lő.

Újabb fór, Hosnyánszky lövését blokkolják.

Aicardi lövését védi Nagy Viktor. Szivós lövését blokkolják, a labda marad nálunk. Hosnyánszky lövését védi Tempesti.

Presciutti lövését védi kapusunk, 44 másodperc van a negyedből hátra, időt kérünk.

Hárait szerelik, 22 másodperc van hátra, Alessandro Campagna időt kér.

Hosnyánszkyt kiállítják, Di Fulvio kapufát lő. Vége a negyednek.

3. NEGYED:

Figlioli hozza el a labdát. Di Fulvio lövése rossz.

Fór, Hárai lövését védi Tempesti. Visszaúszás közben Vámost szórják ki, kiegészülünk, majd Fondelli lő éles szögből kapufát.

Hosnyánszky mellé lő. Lejár az idejük, de Nagy véd egyet. Madaras bejátszása nem jó.

Kontra ellenük. Majd ellenünk is. 4.20 van a negyedből, időt kérnek.

Gór-Nagyot kiállítják, Filgioli lövését Madaras blokkolja.

Madaras lő, Tempesti fölé üti a labdát. Fór Bedőről, Varga Dániel lövése jó - 5-3.

Kontra. Varga Dénes lövését fölé üti Tempesti. Kontra.

Varga Dénest kiállítják, Figlioli belövi - 5-4.

Fór, időt kérünk. 44 másodperc van a negyedből. Varga Dániel kezéből kicsúszik a labda. Egy másodperccel a vége előtt Luongo pattint a kapunkba - 5-5.

Még egy távoli Varga Dániel-kapufa, vége a negyednek.

4. NEGYED:

Erdélyi elhozza a labdát. Tempesti véd, marad a labda nálunk. Gór-Nagy lövését is védi a kapus.

Gór-Nagy kipontozódik, Di Fulvio belövi a fórt - 5-6.

Fór, Hárai Balázs a falból kiemelkedve egyenlít - 6-6.

Varga Dánielt állítják ki, Presciutti húzza be közelről a labdát - 6-7.

Fór, Erdélyi kapufát lő.

Hárait állítják ki, Luongo belövi a fórt - 6-8.

3.40 van hátra. Fór Varga Dénesről, Hosnyánszky Norbert belövi - 7-8.

3.01 van hátra. Nagy Viktor védi Aicardi csavarját.

Kontra Bedő ellen. 2.12. Nagy Viktor véd, sarokdobás. 1.47.

Bedő hozza el a labdát a center előlt, 1.18 - időkérés.

Fór, nincs lövés, kiegészülnek. Szivos lövését kiüti Tempesti. 36 másodperc van hátra, nálunk a labda.

Hárait eltűntetik, de nincs ítélet. 14 másodperc van hátra, időkérés.

Szivós még kiállítják, vége. A szerb-amerikai meccs vesztesével az 5-8. helyért játszunk a folytatásban. (Este kiderült, az Egyesült Államok lesz az ellenfél csütörtökön magyar idő szerint 15 órakor, miután 12-7-re kapott ki Szerbiától)