Egyéb
Utánpótlás

A horvátok meghajoltak a Savaria-kupán

2015. július 31. 23:23

Győzelemmel kezdett a IV. Savaria Kupa nemzetközi utánpótlás-válogatott vízilabdatornán a magyar csapat. Horkai György tanítványai 12-7-re verték Horvátországot, a kapitányt Kis István másodedző helyettesíti a tornán.

A mieink hozták el a labdát és már az első támadást emberelőnyben, ám gól nélkül fejezték be. A horvátok a második percben viszont éppen a kiállítás után visszatért Pavlicevic góljával megszerezték a vezetést. Aztán több kimaradt magyar helyzet után Burián megúszott és kiegyenlített. Újabb horvát gól után a harmadik emberelőnyös szituációjukat kihasználva egalizált a magyar válogatott (2-2).

Mindkét csapat igyekezett kijátszani támadóidejét, az első negyed 3-3-as döntetlennel zárult. A második negyed gyors horvát góllal indult, ám a magyar csapat kapaszkodott, sőt, Burián Gergő találatával 6-5-re átvették a vezetést. A horvát játékosok zsinórban hozták össze a kiállításokat, ennek (is) köszönhetően Nagy Ádám találatával 7-5-re megugrottak – ezzel zárult az első félidő.

A harmadik negyedben a kétgólos különbség (8-6) megmaradt. A zárónegyed ugyan gyors Duzevic-góllal indult, ám Szentesi gyönyörű találatával maradt a kettő közte. Az utolsó három percet Lazic végleges kiállítása miatt emberelőnyben játszotta a magyar csapat, amely végül sima, majdhogynem kiütéses győzelmet aratott.