cover image
Egyéb

Universiade: a lányok Ausztráliától is kikaptak

2015. július 5. 9:28

Sima vereséget szenvedett a magyar csapat a második csoportmérkőzésén, Ausztrália 6 góllal győzött.

Az olaszok elleni 12-6-os vereség után Ausztrália ellen kellett volna javítania a magyar válogatottnak Kvangdzsuban, de már a mérkőzés elején látszódott, hogy ez nagyon nehéz feladatnak bizonyul.

Három perc telt el, és már 3-0-s ausztrál előny alakult ki, senki nem hitte volna, hogy aztán 5 percig nem születik gól – így történt. Sajnos, a gólcsend a második negyedben is folytatódott, ez magyar szempontból volt inkább rossz hír.

Főleg azután, hogy Ausztrália még kettőt rátett, 5-0-ra vezetett 2 perccel a nagyszünet előtt. Sikerült aztán szépíteni egy Gémes Alexa-góllal, de ez a meccs addigra talán eldőlt, fejben is.

A vége 10-4, a lányok kedden az Egyesült Államok ellen játszanak, szintén kemény mérkőzést.