A Primorje Rijeka a horvát bajnok

2015. május 24. 11:43

A mindent eldöntő ötödik meccsen nem hagyott esélyt a Jugnak a Rijeka, ezzel megvédte bajnoki címét Horvátországban.

Rendkívül izgalmasra sikeredett a horvát bajnokság döntője, hiszen a Primorje Rijeka kétszer is vezetett, de a Jug Dubrovnik mind a két alkalommal egyenlített, érdekesség, hogy egyaránt büntetőkkel megnyert találkozó révén.

A mindent eldöntő ötödik, szombati mérkőzésen a Primorje már az első negyedben 3-0-ra vezetett, és az is belefért számára, hogy a záró szakaszt 3-1-re megnyerje a Jug, tekintve, hogy a két középső negyedben is hazai fölényt jegyezhettek fel a horvát kollégák.

A vége 11-8, azaz a Rijeka horvát bajnokként érkezik majd Barcelonába a jövő héten a Bajnokok Ligája hatos döntőjébe, a Jug pedig ezüstérmesként. Az Eger a dubrovnikiakkal találkozik majd az elődöntőbe kerülésért.