Az Eger és a Szolnok is győzött a BL-ben

2015. március 4. 18:05

Az Eger idehaza a Radnicski, a Szolnok idegenben a Galatasaray ellen szerezte meg a három pontot a Bajnokok Ligájában. Remek helyzetben a két magyar együttes!

A mai program a következő: Partizan-Spandau, Jug-Primorje, Galatasaray-Szolnok a B csoportban, míg Eger-Radnicski, Barceloneta-Olympiakosz és Brescia-Recco az A jelű hatosban. A magyar csapatok a győelem reményében ugranak vízbe, még akkor is, ha az Eger kikapott Kragujevácon, míg a Szolnok alaposan megizzadt a délszlávokkal megtűzdelt Galata ellen az előző körben.

Az Egerről szóló beharangozót ide kattintva lehet elolvasni.

A szolnoki előzetest itt lehet elérni.

Az eseményeket a LEN weboldalán is lehet követni, míg az egrieket a Digi Sport 1-en, a Szolnokot a Sport 2-n lehet figyelgetni.

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

18:34 - No, csapjunk bele! Egyelőre egy medencében zajlik meccs, Belgrádban, a Spandau jól tartja magát, egyelőre csak 4-3 a Partizannak. Az előző körben a németeknek sikerült megverni a szerbeket.

Egerben háromnegyedkor kezdenek a csapatok.

Csak szólunk, épp tart az UVSE-Szentes női bajnoki szuperrangadó, az eredményt itt lehet követni, a meccs után majd bő beszámolóval jelentkezünk.

18:44 - Az Eger a Vasas, a Szolnok a Debrecen legyőzésével hangolt a szerdai BL-körre.

18:49 - Egerben 1-1 az állás. Előbb az első akciójukból megszerezte a vezetést a Radnicski Ivan Basara révén, de a 3 perc végén Milos Csuk egalizált egy végletekig kijátszott támadás végén.

18:51 - Vapenszki szépen harcolt ki emberelőnyt, de Angyal lövését védte a szerbek kapusa. Átellenben szép egri védekezést láthatott a Bitskey-uszoda közönsége.

18:52 - Nagy mákja volt Branislav Mitrovicsnak, miután Vuksanovic lövése megállt a képzeletbeli gólvonalon. Biros Péter aztán rossz passzal jelentkezett, pedig kiváló meglátása volt, hogy középre passzol.

18:53 - Angyal Dániel megint lövésre szánta el magát a 7. perc elején, a szerbek kapusa, Zdravko Radics ismét a helyén volt. 56 másodperccel az első negyed vége előtt Dabrowski Norbert időt kért.

18:56 - Sajnos, Biros kezéből kicsúszott a labda, így a támadás elhalt. Milos Milicsics még ellőtte a labdát, Mitrovics a helyén volt. 1. NEGYED: Eger-Radnicski 1-1!

18:58 - Marko és Milos Csuk párharcáról is szól ez a mérkőzés, mi annak örülnénk, ha Milos örülne a végén.

19:00 - Varga Dénes ebben a pillanatban úszott a labdára Isztambulban! ELKEZDTE A SZOLNOK!

19:01 - Stefan Mitrovics távoli góljával vezet a Szolnok. Galata-Szolnok 0-1! Aztán Erdélyi Balázs 5 méteresből megszerzi az Egernek a vezetést (2-1), Hárai Balázs harcolta ki a büntetőt.

19:02 - Branislav Mitrovics remekel az egri kapuban, kár, hogy újabb védése után Cuckovics ejtése nem sikerült. Vrlic közeli húzását is védi az egri kapus, miközben Isztambulban Madaras Norbert két lövését is hatástalanította a Galata kapusa, Scepanovic.

19:05 - Hárai Balázs már a második miállítását kapta, majd Hosnyánszky Norbertet is kiszórták, kettős emberhátrányban volt az Eger, Marko Csuk egyenlített, 2-2. A Szolnok is döntetlenre áll, egy közeli húzással jelentkezett Slobodan Nikics. Csakhogy jött Varga Dénes 5 méteresgólja, így ismét a Szolnok vezetett, az első negyed 5. percében. Galata-Szolnok, 1-2.

19:07 - A Szolnok lefordulásai remekül sikerednek, Varga Dénes úszott meg, és gólja 3-1-es szolnoki előnyt eredményez a találkozó elején. Egerben a második negyed 6. percében végre kap egy fontos előnyt, jött is az időkérés. Miközben Dabrowski mester magyarázott, Stefan Mitrovics megszerezte a negyedik szolnoki gólt pár száz kilométerrel arrébb. 4-1-re megy a Szolnok!

19:10 - Vapenszki lövése a kapufáról jött ki, kár. Még nem említettük, hogy a Szolnok kapuját Decker Attila őrzi. Két kapufát lőtt aztán a Cseh-csapat, amely után, 1:47-tel az első negyed vége előtt időt kért a magyar csapat edzője.

19:12 - Elhibázott egri akció után Ivan Basara lőtt nagy gólt, Mitrovicsról ez most bepattant (2-3), és gól esett Isztambulban is, Simsek volt eredményes, 4-2-re vezet a Szolnok. Varga Dénes azonnal válaszolt, így most szusszanhatunk egyet, mert mindkét helyszínen szünet.

A 2. negyed után: Eger-Radnicski 2-3!
Az 1. negyed után: Galatasaray-Szolnok 2-5!

19:17 - A törököké volt az első akció Isztambulban, meg is kapták a kiállítást, remek volt a bepassz és az emelkedés, csakhogy ott volt a kapuban Decker Attila. Közben Benedek Tibor a Digi Sport riporterének azt mondja, az Egernek ki kell zökkenteni a Radnicskit az állójátékból, több lefordulásra van szükség.

19:18 - Szépít Mladjan Janovic, 3-5-re zárkózik a Galatasaray. Egerben Markovics lőtt nagyon veszélyesen a szerbek részéről, a kapufa megmentette az Egert. Közben Varga Dénes a negyedik gólját szerzi, 6-3 a Szolnoknak!

19:21 - Rövid időn belül a második kontra az Eger ellen, miközben Janovic ismét betalált Isztambulban, 6-4 a Szolnoknak.

19:22 - Varga Dénes elképesztő formában! Az 5. gólját szerzi a második negyed 3. percében, 7-4! Aztán jött Mitrovics is, 8-4 a magyar listavezetőnek.

19:24 - Erdélyi Balázs pazar passza után Lőrincz Bálint húzta be a labdát, ezzel 3-3 az Eger-Radnicski meccs állása.

19:27 - Varga Dániel is betalál messziről Isztambulban, 9-4-re vezet a Szolnok. Egerben Hosnyánszky Norbert harcolt ki kiállítást, amelynek végén Vapenszki lőtt, a labda áthaladt a gólvonalon, a visszajátszás ezt bizonyította, más kérdés, hogy a gólt nem adták meg.

19:29 - Szépít a Galata, Nikola Vukcevics talált be, szép gól volt, közeli húzás, 5-9. Egerben a mieink szépen blokkoltak egy szerb akciót, amely után Dabrowski Norbert kért időt.

19:31 - Janovic 5 méteresből hozza még közelebb a Galatasarayt (6-9), miközben Hárai és Hosnyánszky próbálkozása is kimaradt a harmadik negyed végén. Madaras Norbert is góllal jelentkezik, 10-6!

3. NEGYED VÉGE: Eger-Radnicski 3-3!
Nagyszünet Isztambulban: Galatasaray-Szolnok 6-10!

19:34 - Biros lövése volt az első próbálkozás a negyedik negyedben Egerben, blokkolták. Aztán jött Erdélyi Balázs! Akciógóllal vette be a szerbek kapuját! 4-3!

19:38 - Egy-egy kontra után Marko Csuk lövését védte Mitrovics, ráadásul Vapenszki szabaddobásból eredményes! 5-3! Végre betalált Vapenszki!

19:40 - Dedovics talált be Egerben, miután nagy jóindulattal 5 méterest ítéltek a Radnicski javára (5-4). Közben Isztambulban elakadtak a gólszerzők.

19:41 - Szivós Márton szabaddobásból talál be, majd ordít egy hatalmasat, ismét kettő az Eger előnye, 5 perc van hátra. Megvan a szolnokiak 11. gólja közben, Tóth Márton szerezte. 6-4 és 11-6, ide és ide!

19:42 - Petkovic szépít a Radncskiből, nem lehet egy pillanatra sem megnyugodni! 6-5. Közben Decker Attila kivéd egy 5 méterest, de túlságosan kijött a kapujából, így ismételni kellett, azt már nem tudta hárítani, Aksentijevics, 7-11.

19:45 - Időkérés Egerben és Isztambulban is. Cuckovics! Hosnyánszkytól kapta a labdát, és amikor már azt hittük, elmerül ott középen, csak belőtte az üres kapuba, 7-5! Közben a Szolnok 12-8-ra vezet, Mitrovics!

19:49 - 1 perc 10 másodperccel a vége előtt betalált Vrlic, 7-6 az Egernek. Szivós Márton nagyszerűen hagyta ott Vrlicet, ő szabálytalankodott, kiállítás, időkérés egri részről.

19:52 - 20 másodpercnél lőtte el Vapenszki, a szerbek kapusába. A végén jöhetett a Radnicski, de eladták a labdát, megnyerte a meccset az Eger!
VÉGE: EGER-RADNICSKI 7-6!

19:53 - Közben a Szolnok 12-9-re vezet Isztambulban a harmadik negyed végén.

19:56 - 14-9 a Szolnok javára! Annak ellenére, hogy az előny nem olyan vastag, kicsit olyan hangulata van már a Galata-Szolnok meccsnek, amin mindkét fél szívesen túllenne már. Alekszics, Mitrovics után Varga Dániel is betalált, 15-10.

20:02 - Tóth Márton második gólját lövi. Hat gól az előny, 3 perc 54 másodperc van hátra.

20:06 - Nikics szépített, szép gól volt, teljesen egyedül maradt. 11-16.

20:09 - Varga Dániel még lő egyet, 17-11-re vezet a Szolnok, Korolija azonnal reagál, 17-12.

EZ A VÉGE! 17-12-re nyert a Szolnok. Kettős magyar siker szerdán!

Nyilatkozatok az Eger meccséről ide kattintva érhetőek el.

Eredmény - Bajnokok Ligája, 6. forduló:

Galatasaray-Szolnoki Dózsa-Közgép 12-17 (2-5, 4-5, 3-2, 3-5)
Gólszerzők:
M. Janovics 3, Nikics 3, Vukcevics 2, Aksentijevics 2, Bijik, Korolija, illetve Varga Dénes 5, Mitrovics 5, Varga Dániel 3, Tóth Márton 2, Madaras,
Alekszics

Jug Dubrovnik-Primorje Rijeka 9-6 (2-3, 2-0, 3-1, 2-2)
Gólszerzők: Boskovic 3, N. Janovic 3, Constantin-Bicari, Obradovic, Younger, illetve Radu 2, Sukno 2, Garcia, Muslim

Partizan Belgrád-Spandau 8-6 (2-2, 2-1, 3-0, 1-3)
Gólszerzők: Mandics 2, Subotics 2, Stojanovics 2, Lazics, Gogov, illetve Miers 2, Csuk, Jüngling, Stamm, Restovics