A Honvéd nyerte a fővárosi rangadót

2014. október 18. 20:24

A Szeged, a Pécs és a Kaposvár is begyűjtött a három bajnoki pontot.

A Vasas ugyan jól kezdett a Kőér utcában, a második negyed közepén 4–2-re is vezetett, a végén mégis könnyedén, hat góllal nyert a Honvéd. A hazaiak 5–5 után a harmadik negyedben robbantottak, a megfiatalított angyalföldi együttes (amelyből hárman is kipontozódtak) már képtelen volt visszajönni a meccsbe. Fülöp Bence négyet vágott, ezzel lett a fővárosi parti legeredményesebb játékosa.

A Szeged végig vezetve, magabiztosan győzte le az előző fordulóban hatalmas meglepetésre az Egertől pontot szerző újonc UVSE-t – a mérkőzés krónikájához tartozik, hogy 9–3-as állásnál Dávid Zoltánt négyperces, végleges kiállítással büntették a játékvezetők.

A Pécs Debrecenben főleg a harmadik negyedben nyújtott játékának köszönhetően nyert 8–6-ra – a 12. percben Kincses Attilát állította ki végleg a játékvezetőpáros, amely nem akármilyen kettős volt: Fodor Rajmund és Molnár Tamás fújta a sípot. A két szegedi olimpiai bajnok most vezetett először együtt az első osztályban.

A KSI jól tartotta magát otthon a Kaposvár ellen, de a végén győzött a rutin.