Európa-bajnokság, 11. nap - holland-spanyol női döntő

A magyar és az olasz válogatott a bronzéremért, a spanyol és a holland csapat az aranyéremért játszhat szombaton.

3. mérkőzés:

Olaszország-Hollandia 11-12 (1-1, 4-4, 2-1, 1-2, büntetőkkel 3-4)
Gólszerzők:
Garibotti 2, Radicchi, Motta, Di Mario, Bianconi, Emmolo, Cotti 1-1, illetve Smit, van der Sloot 2-2, Genee, Stomphorst, Sevenich, Klaasen 1-1

Fantasztikus mérkőzést játszott Hollandia és Olaszország csapata a második elődöntőben. Vivian Sevenich szerzett vezetést az első negyed derekán a magyar válogatott előtt csoportgyőztes holland válogatottnak, ezt a negyedik Európa-bajnoki aranyérmére hajtó Tania Di Mario egyenlítette ki emberelőnyből az első negyed végén.

Fotó: Szaka József

A Hungerit-Szentessel magyar bajnoki címet szerző Sabrine van der Sloot még újra a hollandokat juttatta előnyhöz, de aztán az olaszok kezdtek dominálni. Rendre vezetést szereztek, de aztán rendre le is adták az előnyt, 5-5-tel jött a nagyszünet. A harmadik negyedben Nijuis kipontozódott, majd 7-5-re húztak el az olaszok. 33 másodperccel a negyed lejárta előtt Klaasen akciógóllal hozta közelebb csapatát (7-6).

Stomphorst egyenlítőgólja után Federicha Radicchi talált be 4 perc 28 másodperccel a meccs vége előtt, ezzel vezetett Olaszország 8-7-re. Ami ezután jött: hatalmas küzdelem, remek védőmunka és pontatlan lövések. Aztán 7 másodperccel a végső dudaszó előtt Teresa Frasinetti úgy ment vissza a játéktérre kiállítása után, hogy már kipontozódott. A buta hiba miatt 5 méteressel jöhetett Hollandia, azt Miloushka Smit belőtte, 8-8, jöhettek a büntetők!

Az olaszoknál Motta, Di Mario (!) és Bianconi hibázott, a hollandoknál csak Sevenich és Smit rontott, Debby Willemsz kapus a helyén volt, így Hollandia jutott az Európa-bajnokság döntőjébe!

A Magyarország-Spanyolország elődöntőről itt lehet bővebben olvasni, élő közvetítésünkben.

1. mérkőzés:

Oroszország-Görögország 7-5 (3-3, 3-1, 0-1, 1-0)
Gólszerzők: Prokofjeva 3, Karimova, Krimer, Iarondaykina, Borisova 1-1, illetve Avramidou, Tsoukala, Plevritou, Asimaki, I. Charalampidi 1-1

Az orosz válogatott szerezte meg az 5. helyet, miután a második negyedben képes volt akkora előnyt kiharcolni, amelyet a talán kevésbé motivált görögök már nem tudtak ledolgozni. Plevritou góljával még megszerezte a vezetést Görögország (0-1), de azután csak a harmadik negyed végén, 6-5-ös orosz vezetésnél érezhette azt, hogy esély mutatkozhat a fordításra. De valahogy csak nem jött össze ez a bravúr, ami nem is lett volna olyan nagy, hiszen csak egyetlen gól született a zárónyolcpercben.

Mellesleg mindkét kapus remekül védett, az orosz Karnaukh 61,5 százalékkal, a görög Diamantopoulo 66,7 százalékkal tette ezt.

Bevezető:

A női torna egyik legfontosabb napja a csütörtöki, elvégre ma eldől, kik játszhatnak szombaton az Európa-bajnoki aranyéremért. A nap első meccsén még nem ez lesz a tét, az oroszok és a görögök ugyanis az 5. helyért játszanak.

Előbbi csapat sima vereséget szenvedett a magyar válogatottól a negyeddöntőben, a görögök viszont drámai küzdelemben maradtak alul az olaszok ellen. Alexandra Asimaki a meccs utolsó másodpercében döntetlenre mentette a találkozót, aztán jöttek a büntetők. A görög válogatott legjobb lövője, Tsoukala hibázott először, majd Stefania Charalampidi is így tett, az olaszok eközben higgadtak maradtak, így ők jutottak a négy közé.

Ami az elődöntőket illeti: az olaszokra Hollandia vár, Arno Havenga csapata ugyanis a magyar-görög-brit hármas mindegyik tagját megverte, ezzel lett csoportgyőztes. Megjósolhatatlan, hogy mely csapat léphet tovább. A másik párharcban - reméljük - nem lesz ennyire bizonytalan a győztes személye. A magyar csapat hatalmas önbizalommal felvértezve vág neki a spanyolok elleni meccsnek, a visszavágás reményében. Tavaly ugyanis a spanyolok verték meg a mieinket a barcelonai vb elődöntőjében, drámai körülmények között. Most eljött az idő a revansra.

A mai mérkőzéseken:

15 óra: Oroszország-Görögország - az 5. helyért
16 óra 30: MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG - elődöntő
18 óra: Hollandia-Olaszország - elődöntő

Az eddigi mérkőzéseken:

Július 16., szerda:

Nagy-Britannia-Görögország 7-9 (1-2, 3-2, 2-2, 1-3)
Olaszország-Franciaország 14-4 (3-1, 4-1, 1-0, 6-2)
Oroszország-Spanyolország 10-9 (2-2, 1-3, 3-2, 3-2)
Magyarország-Hollandia 11-12 (3-3, 3-3, 3-4, 2-3)

Július 18., péntek:

Franciaország-Spanyolország 4-18 (1-4, 0-6, 1-5, 2-3)
Nagy-Britannia-Hollandia 5-11 (1-2, 2-2, 1-3, 1-4)
Oroszország-Olaszország 10-13 (2-3, 1-3, 4-5, 3-2)
Magyarország-Görögország 12-7 (3-0, 3-3, 4-2, 2-2)

Július 20., vasárnap:

Oroszország-Franciaország 18-6 (4-1, 6-3, 3-2, 5-0)
Hollandia-Görögország 9-7 (3-1, 1-1, 2-3, 1-1)
Olaszország-Spanyolország 8-12 (1-4, 2-4, 3-3, 2-1)
Magyarország-Nagy-Britannia 16-5 (5-2, 3-1, 5-1, 3-1)

Július 22., kedd:

Nagy-Britannia-Franciaország 5-8 (1-3, 2-1, 1-3, 1-1) - a 7. helyért
Magyarország-Oroszország 11-7 (2-1, 4-1, 3-3, 2-2) - 1. negyeddöntő
Olaszország-Görögország 7-7 (2-2, 3-2, 1-2, 1-1), büntetőkkel 4-2 - 2. negyeddöntő

A jegyvásárlási felület ide kattintva érhető el.