Felnőtt Válogatott
Női

Európa-bajnokság, 9. nap - olasz és magyar öröm

2014. július 22. 14:43

Kedden a 7. hely mellett az is eldőlt, hogy Olaszország Hollandiával, Magyarország pedig Spanyolországgal játszik a döntőbe jutásért.

Minden mérkőzés élőben követhető a LEN hivatalos weboldalán.

3. mérkőzés:

Olaszország-Görögország 7-7 (2-2, 3-2, 1-2, 1-1) - büntetőkkel 4-2
Gólszerzők:
Di Mario, Bianchoni 2-2, Garibotti, Radicchi, Emmolo 1-1, illetve Asimaki 2, V. Diamantopoulou, Avramidou, Charalampidi, Roumpesi, Plevritou 1-1

Drámaira sikeredett az olasz és a görög válogatott találkozója. A valamivel esélyesebb olaszok képtelenek voltak egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni a mérkőzésen, legalábbis 6-4-ig. Addig rendre egyenlített Görögország. Aztán 6-4 után (ez volt a 3. negyed második percében az állás) is ezt tette, előbb Diamantopoulou, majd Plevritou talált be, 6-6.

Két perccel a vége előtt Garibotti lőtt gólt, mindenki azt hitte, az olaszok továbbjutottak, de jött Alexandra Asimaki, aki a meccs utolsó másodpercében, a dudaszó pillanatában a kapuba csavart, 7-7! Előszört azt hittük, hosszabbítás következik, de tévedtünk, 5 méteresek jöttek.

Az olaszok higgadtabbak voltak, Bianchoni, Motta, Emmolo és Frassinetti is betalált, ellentétben a túloldallal: Tsoukala és Stefania Charalampidi hibázott, így Olaszország jutott az elődöntőbe, ahol Hollandia lesz az ellenfele.

A 2. meccsről, a Magyarország-Oroszország találkozóról itt lehet élő közvetítés formájában olvasni.

1. mérkőzés:

Nagy-Britannia-Franciaország 5-8 (1-3, 2-1, 1-3, 1-1)
Gólszerzők:
Gibson-Byrne 3, Winstanley-Smith 2, illetve Tardy, Guillet 2-2, Millot, Clomes, Clerc, Daule 1-1

Némi meglepetésre a francia válogatott dominált a 7. helyért zajló mérkőzésen. Annak ellenére, hogy Gibson-Byrne góljával a britek szereztek vezetést, a franciák már az első negyed végére fordítottak, 3-1-gyel következhetett a második negyed. Marion Tardy már 4-1-re alakította akciógóljával az állást, a meccs egyébként hatalmas zivatarban zajlott a záró nyolcpercig.

Egy gólra zárkóztak a britek a nagyszünetig, de 6-3-ra újra meglógtak a franciák. A negyedik negyedben Gibson-Byrne találatával 3 perccel a vége előtt még két gólra feljött Nagy-Britannia, de a franciák már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, ők végeztek a 7. helyen.