Európa-bajnokság, 7. nap - holland és spanyol elsőség

A női válogatottak számára befejeződik a csoportkör vasárnap. Eldőlnek az elődöntős pozíciók.

Minden mérkőzés élőben követhető az alábbi linken, a LEN oldalán.

3. mérkőzés:

Olaszország-Spanyolország 8-12 (1-4, 2-4, 3-3, 2-1)
Gólszerzők: Emmolo 4, Radicchi 2, Garibotti, Di Mario 1-1, illetve Tarrago 5, Garcia, Lopez 2-2, Espar, Pareja, Miranda 1-1

Rendkívül érdekesen alakult a spanyol-olasz találkozó, hiszen a mérkőzés előtt 6 ponttal a csoport élén álló olaszok 5 gólos hátrányba kerültek a félidőre. 8-3-ra vezettek a Tarrago által repített spanyolok. A második félidőben ugyan elkezdett zárkózni az olasz válogatott, de arra már nem volt esélye, hogy utolérje a spanyolokat. Egyáltalán nem volt mindegy ugyanakkor, hogy hány góllal győz Spanyolország. Végül 4-gyel nyert, így a gólkülönbsége +17-re alakult, míg az olaszoké +9-re, az oroszoké +10 volt. Csakhogy a LEN szabályai szerint három azonos pontszám esetén a negyedik csapat elleni eredményt nem kell figyelni. A minitabella alapján az oroszok lettek a harmadikak, az olaszok a másodikak. A jelenlévők is hosszasan tanakodtak, mi is a valós végeredmény.

2. mérkőzés:

Hollandia-Görögország 9-7 (3-1, 1-1, 2-3, 1-1)
Gólszerzők:
Klaasen 5, Smit, van der Sloot, Stomphorst, Sevenich 1-1, illetve Roumpesi 3, Manolioudaki 2, V. Diamantopoulou, Tsoukala 1-1

Hollandia kétgólos győzelmével megnyerte csoportját, a brit-magyar meccs eredményétől függetlenül. Harmadik meccsén is türelmesen játszott, így 100 százalékos teljesítménnyel végzett a négyesben. Lieke Klaasen 5 gólig jutott, klasszis teljesítmény. A görögök egyébként végig futottak az eredmény után, de 6-6-nál egyenlíteni tudtak 3-6-ot követően, és izgalmas lett a vége. 2:53-mal a vége előtt 8-7 volt az állás, de a görögökben már nem volt annyira erő, hogy egyenlíteni tudjanak.

A csoport második és harmadik helye a brit-magyar meccsen dől el.

1. mérkőzés:

Oroszország-Franciaország 18-6 (4-1, 6-3, 3-2, 5-0)

Gólszerzők:
Prokofjeva, Karimova 5-5, Iarondeykina 2, Trostkaja, Kolmakova, Borisova, Abdriziakova, Ivanova, Rizkova 1-1, illetve Guillet, Clomes 2-2, Millot, Clerc 1-1

Nem férhetett kétség az oroszok sikeréhez a nap első találkozóján. Már az első negyedben három góllal jobbak voltak, ezt még megfejelték újabb hárommal a nagyszünetig. A vége 12 gólos siker. Ezzel az oroszok maradtak a csoport második helyén a 6 pontjuk ellenére. Az olaszok is hat ponttal rendelkeznek, de jobb gólaránnyal. Ráadásul ma még a spanyolokkal mérkőznek. Érdekesség, hogy spanyol győzelem esetén utóbbi csapat lenne a csoportelső, mert a két válogatott gólaránya jelenleg egyaránt +13.