cover image
Egyéb

Pesti sikerek, avagy BVSC- és OSC-győzelem

2014. április 24. 9:51

Az OSC továbbment a Szentes ellen az alsóházi rájátszásban, míg a BVSC kiharcolta a harmadik mérkőzést a Debrecen ellen.

Két, azonos képességű csapat találkozott a Szőnyi úton, s miután a Debrecen az első meccsen győzött a zuglóiak ellen, megvolt a lehetősége, hogy lezárja a párharcot. Ez nem sikerült, ráadásul felettébb magabiztos volt a BVSC, a félidőben 6-1 volt az állás.

Ami az alsóházat illeti: az OSC Szentesen tudott győzni az első meccsen, így lezárhatta a párharcot, és bár meg kellett küzdeniük a játékvezetők szigorú ítéleteivel (két négyperces kiállítás és egy cserés kiállítás is színesítette az emberhátrányokat), 5 méteresekkel ismét sikerült győzni – így továbbjutni.

Eredmények – rájátszás:

Az 5-8. helyért:

BVSC-Zugló (7.) – Debreceni VSE (6.) 11-7 (4-1, 2-0, 2-3, 3-3)
Gólszerzők:
Létay 5, Kotsidis 3, Tatár, Mezei, Szabó B., illetve Marnitz G. 4, Kállay 2, Busila 1

A párharc állása: 1-1.

A 9-14. helyért:

OSC-Újbuda (13.) – Valdor-Szentes (12.) 9-9 (2-1, 3-1, 3-2, 1-5) – büntetőkkel 5-4
Gólszerzők:
Delgado 4, Simon, Gyárfás, Regős, Suti, Császár, illetve Kistamás 3, Nagy, Szabó 2-2, Werner, Józsa 1-1

A párharc végeredménye: 2-0 az OSC javára.